Tarakonų naikinimas
Atnaujinta: 2023-06-21

Sakoma, kad anksčiu tarakonai į namus pradėdavo lysti kartu su šildymo sezono pirmosiomis dienomis. Šiuo metu pastarieji taip pamėgo gyvenamuosius namus, kad jiems tapo nebeaktualu, koks oras lauke – mielai gyvena žmonių spintelėse. Tarakonų naikinimas – daug nervų ir pinigų reikalaujantis procesas. Jei ir jums nepavyko išnaikinti šių neprašytų svečių įvairiomis cheminėmis priemonėmis – rekomenduojame pasikliauti išbandytais ir patvirtintais liaudies patarimais kaip išnaikinti tarakonus natūraliomis priemonėmis.

ŠVARA. Tarakonai nemėgsta švaros. Jei neliks maisto likučių – jie paprasčiausiai pradės mirti iš bado. Siekiant išnaikinti tarakonus labai svarbu, kad higiena pasirūpintų ne tik jais atsikratyti norintys asmenys, tačiau taip pat ir kaimynai.

tarakonų naikinimas

ŠALTIS. Tarakonai labai jautriai reaguoja į šaltį. Būtent todėl prasidėjus šildymo sezonui jie lenda į namus. Variantas – atidaryti visus langus ir jei lauke tvyro minusinė temperatūra – tarakonai turėtų paprasčiausiai sušalti. Žinoma, atidarytus langus reikia laikyti ilgiau nei parą, tad pasirūpinkite namuose esančiais augalais, gyvūnais ir daiktais, kurie yra jautrūs šalčiui.

SUPUVĘ KIAUŠINIAI. Pervirkite kiaušinius ir laukite, kol per kelias savaites jie supus. Tuomet rekomenduojame šios nemalonios masės pridėti į namuose esančius kampus. Tarakonai turėtų išnykti. Tiesa, kvapas bus labai nemalonus ne tik gyviams, tačiau taip pat ir žmonėms.

MAISTO NUODIJIMAS. Tarakonai apsigyvena namuose, kadangi juose yra šilta bei yra ko valgyti. Galite bandyti nuodyti maistą. Trupinius apšlakstykite kad ir arsenu. Maisto patrupinkite spintelėse, po kriaukle ir kitose vietose, kur jums dažniausiai tenka pamatyti šiuos vabalus.

LAURŲ LAPAI. Tarakonai labai nemėgsta šių augalų skleidžiamo kvapo, tad variantas jų padėti visuose namų kampuose. Svarbiausia, kad kvapas nebus nemalonus žmonėms. Tuo pačiu labai svarbu užtikrinti ir higieną, nes kai pašalinsite lapus – tarakonai gali grįžti.

AGURKU KVAPAS. Šie vabalai nemėgsta ir agurkų kvapo, tad galite bandyti išprašyti juos padėję agurkų griežinėlių. Supjaustyta daržovė skleis intensyvesnį kvapą.

SANDARINIMAS. Išsiaiškinkite, kur yra tarakonų irštva. Jei matysite, kad jie „atkeliauja“ iš jūsų kaimynų – labai svarbu ne tik su jais pasikalbėti, tačiau tuo pačiu ir užsisandarinti visus plyšius per kuriuos vabalai gali patekti pas jus į namus.

KARŠTAS VANDUO. Jei pavyks išsiaiškinti, kur yra tarakonų lizdas (o jis visada yra. Kartais net ir ne vienas) apiplikykite jį karštu vandeniu. Dažniausiai sunaikinus kiaušinėlius tarakonai patys išeina iš jūsų namų. Jei norite kuo greičiau pasiekti rezultatą – vienu metu išbandykite ne vieną, o kelias priemonės. Kuri nors tikrai bus veiksminga ir padės greitu metu džiaugtis švariais namais.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Valymas actu ir soda

Kaip valyti patalpas, įrangą naudojant actą, sodą, įrangos, vamzdžių valymas soda ir actu

Kaip išvalyti vašką

Kaip pašalinti žvakių vašką, vaško išvalymas nuo audinių, kilimo, baldų,

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: