Kaip išnaikinti kolorado vabalus ?

7562
Kaip išnaikinti kolorado vabalus ?
3.5 (70%) 4

Tautiečiai, kurie augina bulves skundžiasi, kad kolorado vabalai – tikras košmaras. Atrodo bandoma su jais kovoti visomis įmanomomis priemonėmis, tačiau net ir pastarosios ne visada padeda. Atrodo vabalai tapo atsparūs chemijai (juolab, ją ne visada norisi naudoti, kadangi tai kenkia ir pačioms bulvėms). Rekomenduojama grįžti prie natūralių kolorado vabalų naikinimo priemonių. Tai padės šiųmetiniam derliui pranokti Jūsų lūkesčius. Kaip išnaikinti kolorado vabalus ?

Naikinti vabalus būtina dar ankstyvoje stadijoje. Jeigu panaikinsite lervas nebereikės vargti su pačiais vabalais. Būtent todėl svarbu nuolatos stebėti bulves. Vos tik ant jų pamatėte baltas/ gelsvas lervutes – imkitės priemonių (dažniausiai lervos būna ant lapų iš apačios, tad pastebėti ne visada taip paprasta).

  • Siūloma pasidaryti vandens ir acto tirpalą. Žinoma, acto turėtų būti kur kas mažiau, tačiau dažniausiai kvapas išgąsdina vabalus. Kai kurie netgi miršta nuo šios koncentracijos. Reikia tirpalu apipurkšti bulves. Galima tuo pačiu purškikliu, kuris yra skirtas cheminėms medžiagoms įpilti.
  • Tarpuvagiuose galite priberti rupios druskos. Žinoma, jeigu jūsų daržas yra didelis, tokiu atveju reikės didelio kiekio druskos, tad gali pasirodyti kiek per brangu. Tačiau tai efektyvi priemonė tiek nuo kolorado vabalų, tiek nuo piktžolių.
  • Pavirkite kiaulpienių ir pomidorų lapus. Gautą tirpalą taip pat purkškite ant bulvių. Lapuose esantys insekticidai nemalonūs bet kokiems vabalams. Kolorado – ne išimtis.

Jeigu nei vienas būdas Jums neatrodo tinkamas. Kadangi turimas daržas yra labai didelis, tokiu atveju rekomenduojame pasirinkti BIOLOGINIUS preparatus. Jie gaminami iš tam tikrų medžiagų, kurios labai nepatinka šiems vabalams. Tačiau juose nėra jokių cheminių medžiagų, kurie galėtų būti kenksmingi žmonėms.

Apskritai, pats efektyviausias būdas yra paprasčiausias vabalų rinkimas. Daugelis žmonių juo ir naudojasi nepriklausomai nuo to, kokio dydžio daržus turi. Rekomenduojama renkamus vabalus dėti į vandenį. Paskui tiesiog kur kas išpilkite toliau nuo visų daržų, kad jie galėtų sėkmingai gyventi kitoje vietoje.

Svarbiausia nuolatos prižiūrėti bulves. Tai garantija, kad nesusidursite su rimtomis problemomis. Šias daržoves mėgsta ne tik koloradai, tačiau ir kiti vabalai, kurie po truputį grauždami lapelius trukdo tinkamai vystytis vaisiui.

DALINTIS

KOMENTUOTI