Gruntavimas

10779
Gruntavimas
4.5 (90%) 2

Gruntavimas svarbus po kiekvieno etapo, kuris sukelia dulkes, blogina paviršiaus sukibimą. Svarbu ne tik gerai nugruntuoti, bet ir teisingai pasirinkti medžiagas. Prieš dažant paviršius juos patartina nugruntuoti dėl kelių priežaščių: Kad suvienodintume paviršiaus sugeriamumą, sutaupytume dažų bei pašalintume dulkes nuo paviršiaus.

Prieš dažant gruntuoti galima dviem būdais: naudoti paprastą giluminį gruntą arba naudoti gruntinį dažą.

GRUNTAVIMAS GILUMINIU GRUNTU

Reikalingos priemonės:

Giluminis gruntas
Dažymo rankena su volu
Dažymo kotas
Dažymo vonelė
Teptukas

Gruntuoti pradėkite nuo lubų, tokiu pat principu kaip ir dažote, volelį vedžiokite statmenai šviesos šaltiniui, jokiu būdu nepalikite lašų, ar grunto pertekliaus, nes giluminiam gruntui išdžiuvus liks nelygumai. Taip pat jeigu gruntas nubėga ant sienos, turite nubėgimą užvoluoti. Tai gan greitas ir paprastas darbas. Tačiau tai darykite atidžiai.

Kampus pratepkite teptuku.

Sienas gruntuokite iš karto po lubų gruntavimo, nes gruntuojant lubas greičiausiai ant sienų atsirado nubėgimai, jų negalima palikti, turite juos kuo greičiau išvoluoti gruntuodami sienas.

GRUNTAVIMAS GRUNTINIAIS DAŽAIS

Jums reikės įprastinių dažymui reikalingų įrankių

  • Dažymo rankena su volu (didelis)
  • Dažymo rankena ir volelis (mažas)
  • Halogenas
  • Dažymo kotas
  • Dažymo vonelė
  • Teptukas
  • Gruntiniai dažai
  • Dažytojo juosta

Visas procesas lygiai toks pats kaip dažymo. Pirmiausiai nugruntuokite lubas atlikite pataisymus, ir tada pilnai nudažyikite. Ir tik kai pilnai padarytos lubos galite pereiti prie sienų gruntavimo ir dažymo (viskas taip kaip dažymas, nes gruntavimas gruntiniais dažais, atstoja vieną dažų sluoksnį)

DALINTIS

1 komentaras

  1. Sveiki, lkokius, kokio tipo (akrilinius?) gruntinius dazus naudoti pries perdazant emulsiniais dazais dazyta siena kitos spalvos emulsiniais dazais (sviesiai geltona perdazyti i balta)? Sienos geros kokybes, svarios, bet esama siena patrynus slapiu pirstu ar prilipinus lipnia juostele, dazai nusilupa. Todel vardan geresnio sukibimo su naujais dazais ar reiktu gruntuoti? Parduotuvese gruntai skirti medienai, metalui. Koks gruntas skirtas dazytai sienai pries perdazant? Aciu.

KOMENTUOTI