Gręžtinių polių įrengimas, pamatų įrengimas, rostverkas.
5 (100%) 4

Tesiam pamatų pasiruošimo darbus, šiandien gręžiame sklyles poliams. Čia mums reikės tik bobketo su gražtu ir vairuotoju ir dar vieno žmogaus.

Kiek mums tai kainavo:

Bobkato nuoma su vairuotoju 1 val 35 Eur viso dirbo 2,5 val, tai gavosi 88 Eur.
Bobkato atvežimas į sklypa 60 Eur. Taigi viso gavosi 148 Eur,

Privažiavus prie poliaus kuoliuko, jį ištraukiame ir įstatome tiksliai gražtą.

Skylių gylis turėtų būti 2 metrų, todėl ant gražto kartu su vairuotoju atsižymėjome du metrus, kad ir jis ir mes galėtume žinoti kiek gręžti.

Ties Tuo mūsų darbas praktiškai ir baigiasi. Po pirmo gręžimo atkasame išvirtusią žemę, kad ji nesukristų atgal į duobę, kadangi gruntas pas mus geras, priemolis todėl daryti nieko ir nereikia nuo gražto žemės lengvai nubyra, tik keletoje skylių pasitaikė molis, todėl reikėjo jį su kastuvu nuo gražto nukasinėti, nepavydžiu tiems pas ką visose skylės molis, tada reikia daugiau paprakaituoti.

Dar svarbu reguliuoti kad būtų grežiama vertikaliai, vairuotojas iš kabinos gali matyti tik vieną pusę, todėl Jums žiūrint iš šono reikės parodyti vairuotojui pavažiuoti į priekį ar atgal. Tai daug priklauso nuo vairuotojo patirties, pas mus dirbo pakankamai patyres, todėl daug reguliuoti ir nereikėjo.

Grežėme 40 skylių, ir tik trijose pasitaikė akmenys, du pavyko nustumti, bet skylės pasidarė didesnės, o vienoje skylėje teko grežti skersai, nes akmuo pajudėti nenorėjo, teko jį apeidinėti, nuolydis nebuvo labai didelis, Tokiu atveju svarbu kad armatūra būtų išlindus rostverke, o ne šone jo.

Taigi po 2 valandų darbo skylės buvo išgręžtos. Išsitampėme virves, tačiau šį kartą ne pagal rostverko kraštą o per polių centrus, t. y. 15 cm nuo rostverko krašto, kadangi jis pas mus bus 30 cm pločio. Ir tada iš karto pasimatė kuri skylė nusisuko.

Kiek kainavo armatūra poliams ?

Pirkome kirtimuose poliams sukarpe po 2,4 m ilgio 16mm skersmens armatūrą, ir lankstiniams po 1,5m ilgio(juos per puse pjoveme ir gavosi du lankstiniai) 8mm skersmens.

Viskas kainavo apie 500 Eur. ir tai 40 skylių dvieju metro gylio.

Prieš pilant betoną į skyles sustatome armatūrą. Mes pasigaminome kvadratinius 2.4 metro ilgio gaminius kadangi skylės 2 m, o rostverkas 40 cm. Armatūrą susistatome lygiai, pagal virves.

Pagrindiniai keturi strypai 16mm skersmens suvirinti kas 20 cm lankstiniais iš 8 mm strypų. Pirkdami armatūrą lankstymui, pardavėją perspėkite kad jie bus naudojami lankstymui, kitaip standartinė armatūra lankstoma lūžta.

Vienam gale paliek 40 cm ilgio laisvus strypus, prie kurių rišis rostverko armatūra., 40 cm todėl , kad pas mus rostverko auk6tis bus 40 cm.

3 KOMENTARAI

  1. Sveiki,

    Gręžiat 2m skyles, o kada žiūrėtis aukščius? nes dažnai sklypas dar nebūna planiruotas ir nėra lygus.

    Ar aukštis reguliuojamas darant rostverką?

KOMENTUOTI