Gėlynas namo kampe

5432
Gėlynas namo kampe
5 (100%) 1

Stilingą pakeltą lysvę yra nesunku pasidaryti ir ji gali neatpažįstamai pakeisti niūrų kampą jūsų sode į akiai mielą kampelį. Šiam projektui įgyvendinti jums tereikia skirti porą savaitgalių, ir jūs galėsite džiaugtis savo sodu.

REIKALINGOS PRIEMONĖS:

850kg MOT 1 tipo skaldos,
850kg žvyro,
25kg cemento,
lengvų blokelių 440x215x100mm dydžio,
presavimo aparato,
cemento maišyklės,
semtuvo, vienračio, grėblio, siūlo, medinių pagaliukų,
kartelės, glaistyklės ir tinkavimo mentelės, kirstuko,
guminio plaktuko, trintuvo, gulsčiuko, plaktuko,
kempinės, indų plovimo skysčio, purškiamų dažų,
tinko dažų ir šepetėlio, derlingos žemės.


Išvalykite ir išlyginkite vietą, kurioje planuojate daryti pakeltą lysvę, tuomet paskleiskite sluoksnį skaldos akmenukų. Įsitikinkite, kad tolygiai užpylėte maždaug 8cm storio sluoksnį.

 

 

 


Suspauskite skaldą presavimo aparatu. Šis įrenginys tinkamai suspaus ir išlygins akmenukus, ir užtikrins, kad lysvės pagrindas būtų tvirtas.

 

 

 


Naudodami specialius purškiamus dažus, pasižymėkite būsimos lysvės formą. Norėdami tiesiai nubrėžti linijas, įsmeikite į žemę du medinius pagaliukus ir pririškite siūlą, gerai įtempkite, purkškite dažus pagal siūlą. Darydami vingius, siūlą taip pat riškite prie medinių kartelių, susmaigstytų vienodais atstumais tarp kiekvieno vingio pabaigos. Siūlą gerai įtempkite ir žymėkite nuo vieno pagaliuko iki kito. Eikite pagal linijas ir pukškite. Pagaliukus ir siūlą palikite vietoje.

 


Pasidarykite cemento mišinį santykiu penkios dalys žvyro ir viena dalis cemento. Pradėdami pažymėtomis tiesiomis linijomis, guldykite pirmą blokelių eilę, kad tarp jų būtų galima supilti 5cm storio cemento mišinio sluoksnį. Tarp kuolelių pririškite ir įtempkite siūlą, kad blokelius sudėtumėte tiesia linija. Įsitikinkite, kad blokelius dedate lygiai naudodami gulsčiuką. Sudėkite antrą blokelių eilę, išlygindami sujungimus cemento mišiniu. Blokelius galite perskelti pusiau naudodami plaktuką ir kirstuką. Dar kartą patikrinkite ar lygiai sudėjote.

 


Sudėkite betono blokelius vertikaliai ant 5cm storio cemento sluoksnio, kad padarytumėte vingiuotus kraštus – aukštis turi būti lygus su dviem blokelių eilėmis. Patikrinkite ar linijos atitinka siūlo žymę. Pirmiausia denkite vingiuotus kraštus, centro kryptimi.

 

 

 


Atsargiai įdėkite paskutinį blokelį, prieš tai jį atitinkamai sumažinkite, jei reikia. Įsitikinkite, kad visus sluoksnius sudėjote lygiai, ir jei reikia palyginkite kraštus guminiu plaktuku. Palikite nakčiai, kad sustingtų.

 

 

 


Pasigaminkite tinko mišinio santykiu penkios dalys žvyro ir viena dalis cemento, truputį įmaišydami indų plovimo skysčio, kad būtų lengviau užtepti. Naudodami tinkavimo mentelę ir trintuvą, išsukite masę, kaip sviestą, kol ji taps vienodai tiršta, tuomet tepkite pirmą tinko sluoksnį ant blokelių. Jis turėtų būti 5mm – 10mm storio, ir nesijaudinkite jei paviršius bus truputį grublėtas. Vidinę pusę tinkuokite tik iki vidurio, kadangi likusi dalis užsipils žemėmis. Kai baigsite, mentele išlyginkite paviršių. Palikite šį sluoksnį sustingti per naktį, tuomet ant viršaus galite tepti sekantį, lygesnį sluoksnį.

 


Tepkite antrą tinko sluoksnį. Kol jis nebus visiškai sustengęs, atsargiai patrinkite porolono gabalėliu ar kempine. Tokiu būdu išlyginsite likusius nelygumus, ir tinkamai užbaigsite darbą.

 

 

 


Palikite pamatą bent savaitei, kad gerai sukietėtų, ir užbaikite mūro dažais. Labai svarbu leisti gerai išdžiūti, kadangi kuo geriau sustengsta tinkas, tuo tvirtesnis statinys. Kai išdžius dažai, užpildykite vidų žemėmis, ir gerai suminkite. Tuomet laikas sodinti augalus.

 

 

 

 

KOMENTUOTI