Gėlių rinkimas ir laikymas

2490
Gėlių rinkimas ir laikymas

Norint prailginti gėlių gyvenimą reikia jas teisingai surinkti.

Geriausias laikas skinti gėles yra ankstyvas rytas, kada jos prisigėrę rasos ir dar nepraradę nakties šviežumo. Nedera jų rinkti saulės apšviestose vietose.

Prieš renkant, reikia neskubant apeiti gėlyną. Atsirinkti tiktai tuos augalus, kurių prireiks šiandienos puokščių ruošimui. Dažnai, pagauti azarto prisirenkame daug gėlių ir vakare, pasibaigus darbui, prieš mus stiro kalnai nepanaudotų augalų. Geriau augalų skinti tiek, kiek prireiks, o likę tegul puoš gėlyną.

Skinant gėles reikia prisiminti, kad nesubrendę butonai ne visada išsiskleis pamerkti vazoje, o kai kurie, gražiai išsiskleidę žiedai, gali kitą dieną nubarstyti žiedlapius. Tai būtina atsiminti skinant augalus puokštėms.
Šakelių skynimas – augalų šakelės jokiu būdu negali būti laužiamos. Jas reikia nukirpti sekatoriumi arba nupjauti sodo peiliu. Tada gaunasi lygus pjūvis. Visas sausas ir jau nužydėjusias dalis nuo augalo reikia pašalinti. Geriausia būtų ką tik nupjautas šakeles pamerkti į indą su vandeniu.

Gėlių skynimas – nuskintas gėles, kaip ir šakeles rekomenduojama tuojau pamerkti į indą su vandeniu. Gėlės taip pat pjaunamos aštriu peiliu arba kerpamos sekatoriumi.

Nuskintų augalų laikymas

Trumpam augalų laikymui geriausiai tinka drėgna be skersvėjų, pageidautina tamsi , patalpa. Ne visada galima patenkinti šias sąlygas, tačiau būtina stengtis augalus laikyti būtent tokiomis sąlygomis.

Gėles ir šakeles reikia išrūšiuoti, nuvalyti, pašalinti apatinius lapus nuo stiebo iki 10 cm. Tai reikia atlikti prieš pamerkiant augalus.

KOMENTUOTI