Gėlių paruošimas

3624
Gėlių paruošimas

Tulpės mėgsta šaltį. Keli gabalėliai ledo vandenyje ne tik nepakenks joms, bet suteiks gėlėms tonusą ir šviežumą.

Nuskintos tulpės nereikalauja daug vandens, tačiau jos kaprizingai sukasi į šviesą, todėl kompoziciją paruošta iš tulpių reikia nuolat koreguoti. Jei norima, kad tulpių stiebai išliktų tiesūs, reikia gėles suvynioti į popierių, žiedus palikti atvirus, o stiebus panardinti į vandenį. Alyvų ir kitų sumedėjusių augalų šakeles reikia lengvai suraižyti ir padaryti jose kryželio pavidalo įpjovas. Po to jas panardinti į šiltą vandenį. Žydėjimas pagreitės, jos greičiau išsiskleis ir bus žavingesnės. Po tokios operacijos norint, kad gėlės ilgiau išliktų žavios, joms reikia kuo daugiau šviežio vandens.

Gvazdikams reikia daug vandens. Pamerktų gvazdikų žiedus reikia 2 dienas prieš puokščių ruošimą, apipurškinėti vandeniu ir leisti jiems išsiskleisti. Nupjauti stiebą visada virš mazgelio, nes jis trukdo vandens pakilimui stiebu ir gėlės hidratacijai.

Aguonų, gerberų, puansetijų ir kitų augalų stiebus, kurie išskiria pieningas sultys, stiebo galą reikia prideginti žiebtuvėlio arba žvakės pagalba. Tai sukelia sulčių koaguliaciją. Susidaręs kamštis sulaiko medžiagas, kurios būtinos gėlės gyvenimui. Po šios operacijos gėles būtina palaikyti šaltame vandenyje.

Kvapnios, bet neilgaamžės žibuoklės gyvenimą galima prailginti jas kelioms minutėms panardinus į vandenį. Pamerktas šviežiu vandeniu jas reikia apipurkšti keletą kartų per dieną.

Chrizantemų stiebai nulaužiami ir visiškai pašalinami lapai, nes jie vysta žymiai greičiau nei žiedai ir dėl didelio kiekio suvartoja daug vandens.

Antiuriai ir orchidėjos, kaip ir visi tropiniai augalai, labai bijo šalčio ir skersvėjų. Jie reikalauja mažai vandens, tačiau jis turi būti šiltas. Norint kuo ilgiau išlaikyti augalus gražius, reikia pastoviai nupjauti stiebo galą, kuris linkęs pūti.

Patariama eleborą ir kitus vėdryninių šeimos augalus merkti į vandenį su nedideliu kiekiu mikroelementų.

Jei gėles nuskynėme pumpurų stadijoje ir norime, kad pamerkti žiedai greičiau prasiskleistų, reikia augalus įnešti į šiltą kambarį, leisti jiems prisitaikyti prie temperatūros pokyčio ir tik tada pamerkti.

Dekoratyviniai česnakai vandenyje ilgai išlieka švieži, tačiau jau po poros dienų vanduo pradeda dvokti, ypač jeigu puokštė laikoma šiltame kambaryje. Vandenį reikia keisti kas keturios ar penkios dienos.

Saulėgrąžas patartina pirkti ar skinti tik tada, kai jų žiedai visiškai prasiskleidę. Parsinešę namo nupjaukite stiebo galiuką ir pamerkite į drungną vandenį su mikroelementais. Tai yra būtina norint šiuos įspūdingus augalus išlaikyti ilgai.

Pirkdami gėles, žiūrėkite, kad jų būklė būtų gera. Nešant į namus gėlės turi būti rūpestingai suvyniotos, kad saulė, lietus, dulkės, kiti fiziniai veiksniai nepažeistų žiedų, lapų, stiebų.

Jei gėles perkate žiemą, parsinešę namo leiskite joms priprasti, ypač jei oras lauke yra labai šaltas. Staigius temperatūros pokyčius – iš šalto oro į šiltą kambarį – patyrę augalai sunkiau pasisavina vandenį, todėl gali pradėti vysti. Jei lauke šąla, nešdami gėles iš parduotuvės gerai suvyniokite. Pirmiausia jas reikia vynioti į laikraštį, paskui į vyniojamąjį popierių. Būtina ir apačioje ir viršuje popierių užlenkti.

Karštame ore augalai gali pradėti vysti dar nešant namo. Todėl parsinešus nereikia pulti gėlių tuojau pat merkti ir juo labiau pradėti daryti puokštę. Reikia pašalinti apatinius lapus, nupjauti stiebo galiuką (maždaug 2 cm) ir apie pusę valandos palaikyti pamerktas vėsiame vandenyje.

KOMENTUOTI