Gėlių išlaikymo šviežiomis metodai

5711
Gėlių išlaikymo šviežiomis metodai

Nepriklausomai nuo to pirkote jūs gėles ar nuskynėte savo sode, ar gavote dovanų, visada norisi, kad jos kuo ilgiau išliktų patrauklios.

Laikas, kurį galime gėles išlaikyti šviežias, priklauso nuo gėlės tipo, pavyzdžiui, frezijos gali išstovėti savaitę, o gvazdikai – iki trijų savaičių, jei jomis teisingai rūpinsimės ir atidžiai prižiūrėsime.

Yra daug metodų, prailginančių gėlių gyvenimą, kurie truputi skiriasi vieni nuo kitų. Jie priklauso nuo gėlės tipo.

Metodas, kuri pasirinkti, priklauso nuo gėlės stiebo. Pavyzdžiui, stiprus, sumedėjęs rožės stiebas reikalauja vieno paruošimo, liaunas aguonos stiebas kitokio, dar kitokio – stiebai išskiriantys sultys.

Stiebo tipas nustatomas iš pirmo žvilgsnio. Jis gali būti:

Sumedėjęs;
Pilnas;
Išskiriantys sultys;
Tuščiaviduris, su bambliais.

Priklausomai nuo to, koks ruošiamos gėlės stiebas, pasirenkama ir metodika.

Stiebų paruošimo metodai

Stiebų pakirpimas

Po to, kai augalas buvo nuskintas, patrumpinkite jo stiebo galą įstrižu kampu. Tai padidins stiebo plotą, kuris pasisavina vandenį.

Idealu stiebus pakirpti po vandeniu. Jei to atlikti nėra sąlygų, nukirptus stiebus tuojau pat panardinkite į vandenį. Tai sumažins oro trombų patekimą į stiebus, kurie paskui trukdytų vandens patekimui.

Sumedėjusių augalų stiebus vertikaliai įkirpkite 2,5 cm. Tai padės vandeniui geriau patekti į augalą ir jis ilgiau išsilaikys šviežias.

Augalai, kurie turi tvirtą stiebą (pvz. chrizantemos), stiebai apruošiami kaip ir sumedėjusių augalų.

Dar vienas metodas rekomenduoja nulupti nuo stiebo apačios žievę, tai taip pat pagerins vandens pasisavinimą.

Gvazdikų stiebai yra su mazgeliais, išsidėsčiusiais tam tikrais tarpais per visą stiebą. Pro mazgelį vanduo nepatenka. Rekomenduojama stiebą kirpti virš mazgelio.

Baltas stiebo galas tokių augalų kaip tulpės, lelijos, narcizų nepraleidžia vandens Todėl šių augalų stiebus reikia pakirpti ten, kur stiebas tampa žalias.

Negalima tulpių merkti kartu su narcizinių šeimos augalais, nes pastarieji išskiria sultis, kurios užkemša kitų augalų stiebų poras. Tačiau dabar gėlių parduotuvėse galima nusipirkti mikroelementų tirpalo, kuris padeda spręsti šią problemą. Kitas būdas – reikia nupjauti narcizų stiebų galiukus ir gėles parą palaikyti vandenyje. Sultims ištekėjus narcizus jau galima merkti su kitomis gėlėmis bei dėti į puokštes. Dar kartą pjauti narcizų stiebų nereikia

Apruošimas verdančiu vandeniu

Apatiniai lapai pašalinami ( iki 6 cm), stiebo galas nukerpamas 450 kampu. Žiedas susukamas į popierių, kad apsaugotume jį nuo verdančio vandens garų. Į indą pilama 6 cm verdančio vandens ir panardiname į jį stiebo galus 2 – 3 minutėm. Šios procedūros metu iš stiebo pašalinamas oras, verdantis vanduo nužudo daugelį bakterijų.

Po to ištraukiame stiebą ir panardiname į šaltą vandenį – augalas ima intensyviai siurbti vandenį.

Prideginimas

Prideginimas pratęsia gyvenimą tų gėlių, kurios išskiria pieningas sultys. Sultys ištekėję iš stiebo sugadina vandenį ir indą.

Stiebo galas apdeginamas iki juodumo ugnyje, o po to panardinamas į šiltą vandenį. Susidaręs medžio anglies sluoksnis apsaugo pjūvį, sulaiko sulčių tekėjimą, bet netrukdo vandeniui patekti į stiebą.

Tuščiavidurių stiebų paruošimas

Tuščiavidurius stiebus apverčiame ir kiekvieną stiebą pripildome vandens. Kad vanduo stiebe išsilaikytų, jo galą užkemšame vatos ar medžiagos kamšteliu. Po to stiebo galas aprišamas juostele, kad kamštelis neiškristų. Augalas pamerkiamas į šiltą vandenį.

Stiebų ištiesinimas

Kai kurių gėlių, pavyzdžiui gerberų, stiebai yra labai silpni, išsilenkę. Yra specialus metodas jų ištiesinimui.

Paimkite keletą gėlių, susukite jas į popierių, palei galimybę ištiesinkite stiebus ir pamerkite į šaltą vandenį 2 valandom. Stiebai prisipildys vandens ir laikysis tiesiai netgi kai išimsite gėles iš popieriaus.
Skintų gėlių paruošimas ir laikymas

Norint, kad skintos gėlės kompozicijose ir puokštėse atrodytų kuo ilgiau šviežios, jas reikia tinkamai paruošti. Kondensavimasis – tai gėlių ir lapų paruošimo procesas, prieš darant puokštes ir kompozicijas.

Bendrosios kondensavimosi taisyklės:

Pašalinti visus lapus, kurie gali atsidurti vandenyje, nes jie sukels puvimą;
Nukirpti stiebo galą kampu – tai padidins vandenį siurbiantį paviršių;
Prieš ruošiant puokštes, gėles 1 – 2 valandom pamerkti vandenį.

Vienos rūšies gėlėms tokio paruošimo gyvenimo prailginimui pakanka. Kitos rūšies gėlėms pritaikomi papildomi būdai gėlių gyvenimui prailginti.

Augalų mirkimas vandenyje

Gėlės, kurios bus panaudojamos kompozicijoms ir puokštėms, turi būti prisigėrę vandens. Jos yra merkiamos į vandenį ir laikomos kelias valandas. Inde su šviežiu vandeniu, kuriame bus merkiami augalai, galima ištirpinti gabalėlį medžio anglies, aspirino tabletę arba naudoti specialiai tam tikslui gaminamus preparatus. Kad augalai geriau pasisavintų vandenį stiebus rekomenduojama nukirpti po vandeniu. Po to gėlės arba šakelės paliekamos mažiausiai 6 valandas vandenyje, dar geriau jei vandenyje jos pastovės 24 valandas. Gėlės pirktos specializuotose parduotuvėse jau yra paruoštos puokščių ir kompozicijų darymui (palaikytos pamerktos), Tačiau to negalima pasakyti apie gėles, kurios yra pardavinėjamos gėlių turguose arba supermarketuose – jas būtina paruošti kaip ir kitas ką tik nuskintas gėles. Tai suteiks garantiją, kad jūsų kompozicija ar puokštė ilgiau išliks patraukli.

Lapų paruošimas

Augalų lapai – tai labai svarbi įspūdingų puokščių sudedamoji dalis. Gėlių parduotuvėse galima nusipirkti įvairiausių augalų lapų, kurie pagyvina kompozicijas. Gėlių žiedai didžiulių žalių lapų fone visada atrodo puikiai. Puokštėse, kur vyrauja mažyčiai žiedeliai, lapai padeda sukurti ramią nuotaiką. Lapų gyvenimui prailginti taikomos tos pačios taisyklės, kaip ir gėlėms. Renkant lapus, gerai būtų turėti drėgnų laikraščių ir suvynioti į juos surinktus lapus. Tam tikslui tinka ir polietileninis maišelis.

Taip pat svarbu pašalinti lapelius, kurie paklius į vandenį ir stiebo apačią nupjauti kampu. Priklausomai nuo lapo struktūros ir stiebo dydžio, galima pritaikyti specialias technologijas. Atskirus lapus ir šakeles su lapais kelioms valandoms galima panardinti į vandenį. Ši procedūra suteiks jiems jėgų ir padės geriau išsilaikyti puokštėse ar kompozicijose. Tačiau per ilgai laikant, gali prasidėti puvimas. Taip pat lapų gyvenimą prailgina ir kitas metodas. Siūloma lapus pusė savaitės pamirkyti karšto vandens ir glicerino (1:1) mišinyje. Po to ištraukti iš šio mišinio ir prieš naudojimą nusausinti filtriniu popieriumi. Ši procedūra tinka eukalipto, kamelijos, magnolijos ir kitiems augalams su švelniais, blizgančiais lapais. Šiuo būdu taip pat pavyksta prailginti gyvenimą ir švelniems, rudeniniams lapams.
Į viršų

DALINTIS

KOMENTUOTI