Kambarinių gėlių išdėstymas

6868
Kambarinių gėlių išdėstymas

Esama tam tikrų augalų išdėstymo taisyklių. Jie turi derėti prie aplinkos – Dideli išraiškingi augalai erdviuose kambariuose, maži vazonėliai ant siaurų palangių. Įspūdingi augalai geriausiai atrodo stovėdami atskirai, bet mažus nelabai išvaizdžius reikia grupuoti.

1.1 ĮPATINGI AUGALAI

Įpatingas augalas traukiantis akį lapais arba žiedais stovi atskirai.

Tai architektūriniai augalai – jie yra dideli išraiškingi ir gražios formos(aukštoji araukarija, didžioji grevilėja, difenbachija, dracena, japoninė fastija, juka, lyralapis fikusas, palmės, smulkusis ir stambialapis fikusas, viksvuolė).

Laipiojantieji augalai – tinkami dengti dielių, tuščių sienų plotus (filodendras, vynmedis, vaškuolė, tunbergija, kaplamstis, lamstas, monstera, pasiflora).

Margalapiai augalai – Daugelio kambarinių gėlių lapai margi tačiau yra tokių kurie verti stovėti vieni ir atskirai ( kaladis, karališkoji beginija, krotonas, nidularijus, plačialapė kordilina, rėjus)

Svyrantieji augalai – kaikurie ir iš svyrančiūjų augalų ražiai atrodo vieni(chlorofitas, inkstpapartis, kolumnėja, plokštenis).

Žydintys augalai –kaikurie žydintys augalai tokie gražūs, kad ispūdingiauiai atrodo vieni (Ciklamenas, gloksinija, gumbinė begonija, hortenzija, karpažolė, pelargonija, simso rododendras, svogūninės gėlės). (D.G. Hessayon)

1.2 VAZONINIŲ AUGALŲ GRUPĖ

Tai augalai atskiruose gėliapuodžiuose, darantys didesnį įspūdį kartu nei pavieniui.

Grupių gali būti:

Tipinė – nuo 4 iki 12 gėliapuodžių, įvairių formų ir atspalvių augalai.Paprastai foną sudaro lapiniai augalai, o žydintys suteikia išraiškingumo, žaismingumo.Galimos tik lapinių augalų grupės, jos grožį lemia skirtingos lapų formos ir margumas.

Dizainerinė grupė – Panaši į tipinę. Šiai grupei reikia piošnesnių augalų, Galiniai daug aukštesni už priekinius, o priekyje dažniausiai sezoninės gėlės. Tokois augalų grupės būdingesnės visuomeninėms įstaigoms, bet jei namai dideli gali užpildyti dideles tuščias erdves.

Akmenukų padėklas – tokia augalų grupė tinkama bute kur žiemą labai trūksta drėgmės.Augamai sustatomi padėkle pripiltame vandens ant akmenukų.Tokiam padėklui tinkamiausia vieta ant palangės.

Kolekcija – tai giminingų augalų grupė. Tai sukulentų kolekcija, sanpaulijų, paparčių, orcidėjų ir t.t. Tiek didesnėms tiek mažoms kolekcijoms būdinga viena savybė. Tipinė grupė daro bendrą įspųdį, o kolekcijoje svarbiausia išryškinti kiekvieno augalo savitumą, retumą ar grožį.

Vertikali kompozicija – Tai gėlių kompozicijos stovuose su lentynėlėmis esančiomis skirtingame aukštyje. (D.G. Hessayon)

1.3 KAMBARINIS SODAS

Tai konteineris su keletu augalų. Gėliapuodžių nematyti – augalai susodinti tiesiai į konteinerį arba vazonai paslepti

Lovelis –dažiausiai pailgas metalo ar plastiko indas, bet gali būti ir kūbinių ar cilindrinnių konteinerių. Lovelio dydis priklauso nuo kuriamos kompozicijos ir augalų dydžio.

Kabantis krepšelis – kabačių augalų grupė gali atrodyti įspūdingai. Kabančiai kompozicijai tinkantys augalai – aporokaktusas, begonija, chlorofitas, fuksija, gebenė, katilėlis, lobelija, pelargonija, plokštenis, skindapas, smidras, vaškuolė, zebrina, tradeskantė.

Sudėtinis lovelis – tai du ar daugiau konteinerių sustumtų į krūvą. Įspūdingiau atrodo kada konteineriaisustatyti skirtingam aukštyje.

Kompozicijos dubeniuose – tai paprasčiausias kambarinis sodas.Tai gali būti kompozicija iš sezoninių augalų, japoniškas sodas, ar sukulentų sukomponuota kolekcija.

Pot – et – flleur – tai mažas konteineris su keletu lapinių augalų.Kuriant kompoziciją į durpes tarp vazonų įkišamas stiklinis gėlininkų vamzdelis, į jį pripilama vandens ir pamerkiama skinta gėlė. (D.G. Hessayon)

 

1.4 TERARIUMAS

Terariumas – stikloar permatomo plastiko konteineris, kuriame auginami augalai. Viršus arba baigiasi siauru kaklu, arba uždengtas skaidria medžiaga.Auginti tinka – smulkialapė begonija, kalatėja, kriptanas, fitonija, gebenė, maranta, paparčiai. Pelionija, paperomija, pilėja, selaginelė, smulkialapis fikusas.

Gėlių langas – jie dažniausiai planuojami ir įriangiami statant, ar remontuojan namą, ar butą. Auginami visi atogrąžų augalai, jiems čia geriau nei šiltnamyje. Orchidėjos, anturiai, bugenvilijos, kolumnėjos, kaladžiai.

Sodas stikliniame inde – ankščiau buvo vienas populiariausių terariumų, jį įrengti nėra labai lengva, tačiau jis atrodo dekoratyviai ir netikėtai, gali būti pagrindinė kambario dekoro detalė traukianti visų žvilgsnį.

Sodas akvariume – tai kompozicija stiklinėje dėžėje nukeliamu viršumi ar atidaromu šonu.Šiame terariume augalus auginti legviausia ir nėra sunkiai įrengiamas. (D.G. Hessayon)

1. KAMBARINIŲ GĖLIŲ IŠDĖSTYMO BŪDAI

Kabantys vazonai – Kabinti derėtų vijoklinius augalus, taip jie atrodo gražiausiai.Kabantys augalai iškarto patraukia akį, o tie patys augalai pastatyti atrodo neįspudingai ir neatveria viso savo grožio.Kabantys augalai optiškai paaukština ant grindų sustatytą kompoziciją, payvina lango nišą.

Vazonai ant palangės – Tvarkingai sustatytytų augalų virtinė ant palangės neatrodo įspūdingai.Kur kas gražiau atrodo įpatingas žemas ir kerojantis augalas ties lango viduriu, arba aukštas ir siauras kampe. Palangei reikia rinktis augalus kurių grožis išryškėja žviesoje. Augalo pasirinkimas priklauso ir nuo lango rytinis jis, pietinis ar vakarinis.

Vazonai ant pakylos – Tinka netik svyrančioms gėlėms, bet ir turinčioms ilgus tankius lapus, krūminėms gėlėms.Pakyla gali būti vertingas kambario akcentas priderintas prie interjiero stiliaus.Ant pakylos gali būti ir grupė augalų.

Vazonai ant sienų – Ant sienų paprastai kabinami žydintys augalai jei siena pastelinės spalvos, ir vijokliniai jei įreminti langams, paveikslams ir t.t.

Vazonai ant baldų – Nedidelius įpatinguosius augalus reikia pakylėti nuo žemės, kad jais būtų galima grožėtis iš arčiau. Tam reikalui vazonai statomi ant lentynų ar baldų.

Vazonai ant grindų – Didelio įpatingo augalo vieta ant grindų. Tam pasirenkami įspūdingi architektūriniai augalai.Siauri statūs augalai paukština lubas, žemi keroti – priežingai. (D.G. Hessayon)

DALINTIS

KOMENTUOTI