Gėlės namie

5696
Gėlės namie

Pagrindinės gėlių įkurdinimo vietos yra šešios: Svetainė joje gėles laiko 79% gėlių augintojų. Virtuvė 51%. Prieškambaris ar laiptų aikštelė 34%. Valgomasis 28%. Vonios kambarys 12%. Miegamasis 11%.

AUGALAI KIEKVIENAM KAMBARIUI


Svetainė
– Svetainėje auginama daugiausia kambarinių augalų.Joje turėtų stovėti gražiausi ir brangiausi augalai. Svetainėje efektingos kelios kompozicijos. (D.G. Hessayon)

Svetainė ideali buveinė daugeliui kambarinių gėlių: šviesos daug, kambarys didelis, tad vietos atokiam kampe galima rasti ir paunksminiams augalams. Vasrą daug šilumos, o žiemą vesu.

Virtuvė tinkama vieta daugeliui lapinių ir žydinčių augalų: dauguma jų mėgsta drėgną virtuvės orą. Čia tiks paprasti, kasdieniški nebragūs ir nelepūs augalai. Įspūdingiems augalams čia ne vieta. Galima auginti prieskoninius augalus jie puoš patalpą, bet ir stalą. (D.G. Hessayon)

Prieškambaris – kambarinės gėlės būtina prieškambario ar laiptų aikštelės dalis – tai būsto prezentacija.. Prieškambariui reikėtų rinktis įspūdingus, neįprastus augalus. Bute jei prieškambaris neapšviestas ir nedidelis reikėtų labai atidžiai rinktis gėles arba jų atsisakyti. (D.G. Hessayon)

Valgomasis – valgomajame ant stalo turėtų būti nedideli žemi.Tinka sanpaulija, krokas, žemaūgis ciklamenas, paperomija, visažydė begonija, pilėja, smulkialapė gebenė. Augalai turėtų būti išvaizdūs, neturėtų stipriai kvepėti netinka jacintai, arbatinės žibutės. Jei valgomasis didelis galimi ir dideli augalai, o jei valgomąjį reikia atskirti nuo svetainės tai galima padaryti gyvaja gėlių siena. (D.G. Hessayon)

Vonios kambarys – nėra yprasta vieta laikyti gėles, tačiau yra gėlių mėgstančių drėgmę kurioms ten tinkama vieta. Nešildomam vonios kambariui tiks ištvermingesnės gėlės, tokios kaip laipiojantysis filodendras, antarktinis lamstas. Lei vonios kambarys didesnis galima auginti daugiau įvairesnių rūšių gėlių, įdomiai jas sugrupuoti. Jei įmanomą nonios kambary vertėtų papuošti ir įpatinguoju augalu.: palme, ilgalapiu inkstpaparčiu, smulkialapiu fiku. Jei vonios kambarys netik didelis, bet ir šildomas čia būtų tinkamiausia vieta auginti egzotiškas gėles: anturį, kalatėją, marantą, cimbidį, ir panašias. Tokiame vonios kambarį tarps ir bromelijos, visi drėgmę mėgstantys augalai. Tačiau bute kur vonios kambaryje nėra lango sumanymo auginti kambarines gėles teks atsisakyti. (D.G. Hessayon)

Miegamasis – įpatingas kambarys, todėl gėlės jame turėtų būti išskirtinės. Atsižvelgiant į kambario dydį čia galima rinktis ir architektūrinius įpatinguosius augalus, mažesneme užteks svyrančio. Miegamasis kambarys nėra gyvenamas, todėl jame žiemą mažesnė temperatūra, todėl jis tinkama vieta žiemoti augalams kuriems reikia mažesnės temperatūros žiemą. (D.G. Hessayon)

Vaikų kambarys
– vaikų kambariui reikėtų pasirinkti greitai augančius ir orginalius augalus. Įdomūs yra tie kuriems augant vyksta kažkas netikėto. Valgomasis arachis – vadinamas žemės riešutu žydi tik keletą valandų ir po savidulkos nuvysta. Po to jis pailgina savo žiedyno kotą, lekia jį žemyn ir kiša į žemė, kur brandina vaisių. Vilmedis – po pasodinimo praėjus 6 mėn, pražysta į dedešvą panašiais žiedais. Patys apsivaisina po 9sav. susiformuoja žalios dėžutės kurios netrukus sprogsta išskleisdamos baltos medvilnės gumulėlius. Mimoza – krūpteli vos palietus ar krestelėjus gėliapuodį ir suskleidžia lapus. Pajudinusdar stipriau jos į keturias dalis išsišakojęs lapas nulinksta su visu kotu. Jautrusis musėkautas – jį palietus mikliai uždaro savo jautriais šepetėliais padengtą spąstų dangtelį. Vaikų kambariui tinka ir sukulentų grupės. Reikia parinkti augalus kad būtų ir puošnūs ir padėtų vaikui pažinti gamtą. (H. Heitz)

Darbo kambarys – darbo kambario iterjieras dažniausiai griežtas jį gali sušvelninti augalai. Lengvai krintatys, svyrantys, ar apvaliais lapais augalai sušvelnins aštrius kampus. Kaktusus vertėtų statyti prie kompiuterio ar kito elektomagnetines bangas skleidžiančio šaltinio. Svarbiausia – nereikia perkrauti darbo kambario gėlėmis ir pasirinkti kasdienės priežiūros nereikalaujančius augalus. (D.G. Hessayon)

DALINTIS

KOMENTUOTI