Garažo vartų paruošimas žiemai

6871
Garažo vartų paruošimas žiemai
4.5 (90%) 2

Modernūs ir žinomų gamintojų pagaminti garažo vartai dažnai nereikalauja specialių paruošimo žiemai priemonių, tačiau yra keletas priežiūros taisyklių, kurių patartina laikytis visiems. Tomas Radzevičius, „Hörmann Lietuva“ direktorius sako, kad visiems žinomos taisyklės „netepsi – nevažiuosi“ ir „ruošk roges vasarą“ galioja ir garažo vartų priežiūrai.

Svarbiausi garažo vartų paruošimo žiemai darbai atliekami dar garažo statybos ir vartų montavimo metu. Visos garažo vartų judančios detalės ir mechanizmai yra garažo viduje. Tai apsaugo vartus nuo tiesioginio atmosferos poveikio.

Tik viena atmosferos pokyčiams jautri detalė, guminė juosta vartų apačioje, yra išorėje. Ši juosta atlieka keletą funkcijų. Visų pirma, guminė juosta užtikrina vartų sandarumą ir amortizuoja užsidarančių vartų smūgį į garažo grindis. Moderniuose vartuose papildomai montuojama guminė juosta, pagaminta iš specialaus perforuoto profilio, kuri atlieka papildomą garažo ventiliacijos funkciją. Kai netinkamai veikia lietaus vandens nutekėjimo sistema ties vartų apačia, guminė juosta žiemą gali prišalti, ypač kai temperatūra svyruoja apie 0 C°. Atidarant vartus prišalusi guma gali suplyšti, arba užšalę vartai tiesiog neatsidarys. Toldė ypatingai svarbu kokybiškai įrengti lietaus kanalizaciją prie garažo.

Dar viena profilaktinė priemonė, kuri netiesiogiai gelbsti garažo vartus ar duris žiemą, tai tinkamai įrengtas stogelis, tvarkingi lietvamzdžiai bei lietaus nutekėjimo latakai virš durų ar garažo vartų.

Prasidedant žiemai rekomenduojama papildomai sutepti judančias detales ir mazgus. Garažo vartuose sutepami ratukų guoliai, ratukų judėjimo kreipiančiosios, spyruoklės, šarnyrai ir lankstai. Patartina profilaktiškai sutepti garažo vartų spynas ir užraktus, nes tai vartų išorėje esantys mechanizmai, į juos patenka vanduo ir sniegas. Sutepimui pravers universalios tepimo priemonės. Spyruoklių, guolių ir kitų judančių detalių padengimui žiemos sezono metu puikiai tinka ilgalaikio poveikio purškiamas tepalas, bei išcentrinėms jėgoms atsparus pusiau tirštas tepalas.

Rūpestingi garažų savininkai kai kurias vartų detales padengia specialiomis priemonėmis, kurios mažina atvirų mechanizmų užterštumą. Prie specialiomis medžiagomis padengtų paviršių nelimpa dulkės ir purvas. Reikia pažymėti, kad tinkamas sutepimas ne tik prailgina mechanizmų tarnavimo laiką, bet slopina vibraciją ir mažina garažo vartų sukeliamą triukšmą.

Kiemo vartų atidarymo automatikos, kuri, skirtingai nuo garažo vartų yra atvirame lauke, darbo efektyvumas tiesiogiai priklauso nuo oro sąlygų. Vartų atidarymo pavara puikiai veikia, kai oro temperatūra yra nuo – 20 C° iki + 60 C°. Lietuvos rinkoje parduodama „Hörmann“ vartų pavara „RotaMatic“ turi pavaros profilio pašildymo sistemą, garantuojančią sklandų vartų darbą iki – 35 C° temperatūros. Taigi, tokie vartai veiks be sutrikimų net itin speiguotą žiemą.


www.hormann.lt

DALINTIS

2 KOMENTARAI

  1. Iš patirties galiu pasakyti, kad tikrai priežiūra yra reikalinga kasmet, nepriklausomai nuo to ar vardai sugenda ar ne. Profilaktinė priežiūra yra geriausia prevencija prieš vartų technikos sugedimą.

KOMENTUOTI