Echmėja

7331
Echmėja
3.8 (75%) 12

Echmėja (Aechmea) – bromelinių šeimos atstovė.

Paprastai odiški, į diržus panašūs lapai plačiais pamatais išsidėstę skrotele ir sudaro piltuvėlį, iš kurio išauga ilgas žiedynkotis su žiedynu. Pirmą kartą gėlė pražysta tik po kelereių metų, bet žydi keletą mėnesių. Nužydėjęs augalas nuvysta, bet išleidžia atžalas, kuriomis jį galima dauginti. Dažniausiai visą žiedyno grožį sudaro pažiedės, tikrieji žiedai maži ir trumpalaikiai. Auginti echmėjas reikia kantrybės, įgūdžių ir meilės stambialapiui augalui pražydinti, bet lapiniais ir jau žydinčiais augalais rūpintis labai lengva. Viena iš priežiūros keistybių – laistymo būdas. Vanduo pilamas į lapų skrotelės vidurį, o ne ant žemės.  15 cm ilgio žiedynas – rausvos pažiedės, maži mėlyni žiedeliai.

Echmėja (lot. Aechmea) – bromelijinių (Bromeliaceae) šeimos augalų gentis, kuriai priklauso daug epifitinių rūšių. Genties pavadinimas kildinamas iš graikų k. žodžio aichme – ietgalis; žiedynas panašus į ietgalį.

Gentyje yra apie 140 rūšių, paplitusių Pietų Amerikoje ir Meksikoje. Auginama kambariuose ir oranžerijose kaip dekoratyviniai augalai.

PRIEŽIŪRA

TEMPERATŪRA: kad augalas pražystų, temeperatūra turi būti aukšta(per 24°C), bet jau pražydėjusiams augalams pakanka vidutinės (ne žemesnės kaip 10°C) temperatūros.

ŠVIESA: geriausiai auga šviesioje vietoje, bet nemėgsta tiesioginių saulės spindulių.

VANDUO: niekada neperlaistyti ir pasirūpinti, kad vanduo lengvai ištekėtų. Skrotelė visada turi būti pilna vandens, o jei vanduo kietas, pripilkite ją lietaus vandens. Kas mėnuo ar du keiskite vandenį skrotelėje. Žemę laistyti tik tada, kai ji išdžiūsta.

DRĖGMĖ: vasarą apipurkšti lapus. Paprastai tręšiama irgi per lapus, todėl kartais reikia purkšti augalą ne vandeniu, o skystomis trąšomis.

PERSODINIMAS: praktiškai nepersodinamos.

DAUGINIMAS: augalui peržydėjus, iš pamato išauga atžalos. Atskirkite kelių mėnesių atžalą su šaknimis ir negiliai pasodinkite į daiginimo žemę. Kol prigis, laikykite šiltai. Subrendusį augalą galima paskatinti žydėti įdėjus jį kelioms dienoms į maišelį kartu su pora prinokusių obuolių.

BĖDOS

BĖDOS: šviesiai rudos dėmės ant lapų – nudegino saulė. Rudi lapų galai – sausas oras, vasarą purkšti. Augalas žuvo – perlaistymas, jei augalas net neperžydėjo. Kenkėjai – miltuotieji paprastieji skydmariai.

E-parduotuvėje: www.tarpgeliu.lt

DALINTIS

KOMENTUOTI