Echmėja
Atnaujinta: 2023-12-15

Echmėja - bromelijinių augalų šeimai priklausantis populiarus kambarinis augalas. Šie augalai garsėja įspūdingais lapais ir unikaliais žiedynais. Viena iš gerai žinomų rūšių yra Aechmea fasciata, paprastai dar vadinama sidabrinės vazos augalu. Ji turi išlenktus, į juostas panašius lapus, kurie dažnai būna sidabrinės arba pilkšvai žalios spalvos. Lapai sudaro rozetę ir patraukliai išsidėsto. Pagrindinė echmėjos puošmena yra jos žiedynas, kurį sudaro aukšta rausva kekė, primenanti vazą. Iš jos išsiskleidžia maži mėlyni arba violetiniai žiedai, kurie sukuria įspūdingą vaizdą.

Echmėjos priežiūra

Šviesa: Echmėjos mėgsta ryškią, netiesioginę ir išsklaidytą šviesą. Jos gali pakęsti šiek tiek šešėlio, bet geriausiai auga gerai apšviestoje aplinkoje. Venkite tiesioginių saulės spindulių, nes jie gali nudeginti lapus. Augalą laikykite šiltoje aplinkoje, geriausia 15-27 °C. Jis jautrus žemai temperatūrai, todėl jį reikia saugoti nuo skersvėjų ir šalčio.

Laistymas ir drėgmė: Augalą laistykite pilant vandenį į taurę (lapų suformuotą rozetę). Labai svarbu, kad ši taurė būtų pripildyta vandens, nes ji tarnauja kaip augalo vandens rezervuaras. Palaistykite dirvą, kai ji atrodo išsausėjus. Naudokite gerai drenuojamą bromeliadų arba orchidėjų mišinį. Šie augalai yra epifitiniai, t. y. natūralioje aplinkoje jie dažnai auga ant kitų augalų. Echmėja mėgsta didesnę drėgmę. Drėgmės kiekį galite padidinti augalą purkšdami arba šalia pastatydami padėklą su vandeniu ir akmenukais, oro drėkintuvą. Augalą vegetacijos metu (pavasarį ir vasarą) tręškite skystomis trąšomis, praskiestomis iki pusės stiprumo. Venkite tręšti rudenį ir žiemą, kai augalo augimas sulėtėja.

Žydėjimas ir gyvenimo ciklas: Echmėja yra monokarpinis augalas, t. y. žydi vieną kartą ir palaipsniui nyksta. Tačiau prieš žydėjimą ji paprastai išaugina atžalas arba „jauniklius“. Šiuos jauniklius galima atskirti ir pasodinti į vazoną, kad augalas galėtų tęsti savo gyvenimo ciklą.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Melsvoji pasiflora

Melsvosios pasifloros auginimas, melsvosios pasifloros priežiūra, melsosios pasifloros vaisiai

Kalija

Kaip auginti kaliją, kalijos auginimas

Avokado medis

Avokado medžio auginimas, kaip prižiūrėti avokado medį

Filodendras

Filodendro auginimas, kaip rūpintis filodendru.

Difenbachija

Kaip prižiūrėti difenbachiją, difenbachijos auginimas

Juka

Jukos auginimas, kaip prižiūrėti juką, geriausios jukos auginimo sąlygos

Kalėdinis kaktusas

Kaip rūpintis kalėdiniu kaktusu, plokštenio priežiūra.

Monstera

Monsteros auginimas, kaip auginti monsterą, monsteros deliciosa priežiūra

Strelicija

Strelicijos auginimas, strelicijos augimo sąlygos

Dirvos rūgštingumas pH

Dirvos pH, koks jis kokiam augalui reikalingas?

Aglaonema

Kaip rūpintis aglaonema, aglaonemos auginimas, aglaonemos priežiūra

Sansevjera

Sansevjeros auginimas, kaip rūpintis sansevjera

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: