Dušo kabinos montavimas

Kuo dušo kabinos skiriasi viena nuo kitos? Dizainu, kokybe, funkcionalumu ir kaina. Gamintojai, kuriems tikrai rūpi dušo kabinos kokybė, pasirūpina ir montavimo patogumu bei furnitūros kokybe.

2228
duso kabinos montavimas
Dušo kabinos montavimas
5 (100%) 1

Kuo dušo kabinos skiriasi viena nuo kitos? Dizainu, kokybe, funkcionalumu ir kaina. Gamintojai, kuriems tikrai rūpi dušo kabinos kokybė, pasirūpina ir montavimo patogumu bei furnitūros kokybe.     

Lietuviškos gamybos vonios kambarys 

Santechnikos įrangos gamyba reikalauja itin plačių inžinerijos žinių: tai medžiagų, mechaninė,įrenginių inžinerija, hidraulika, ergonomika ir kt.

„Iš pirmo žvilgsnio, paprastam maišytuvui sukurti ir pagaminti reikia kvalifikuotos inžinierių ir konstruktorių komandos, nekalbant apie dizainerius. Maišytuvus kuriame ir gaminame nuo 1999 metų, tai tikrai sudėtingas gaminys. Be konstrukcinių sprendimų, užtikrinančių judančių dalių maišytuvuose patvarumą ir ilgaamžiškumą, tam, kad maišytuvas patikimai veiktų nekompromituodamas gamintojo vardo, aprūpiname pirkėjus ir montuotojus uždaromąja armatūra, santechninėmis aukšto spaudimo žarnelėmis ir kitomis montavimui reikalingomis detalėmis. Turėdami ilgametę patirtį, nusprendėme gaminti ir dušo kabinas, kad iš lietuviškų gaminių klientai galėtų susikomplektuoti visą vonios kambarį“, – sako UAB „Rubineta“ projektų vadovas Zbignev Tvardauskas.

Be maišytuvų ir neseniai pradėtos dušo kabinų gamybos, „Rubineta“ gamina uždaromosios armatūros detales, dušo galvas, galvutes, žarneles, dušo kolonas, stovus, kitas santechninių prietaisų montavimui reikalingas detales. 

Kaip sako Z. Tvardauskas, vietą rinkoje įmonė išsikovojo gaminių kokybe ir priimtina kaina. „Nesistengiame vykdyti agresyvios rinkodaros, todėl galime pasiūlyti adekvačią gaminių kainą, o kad pirkėjai liktų patenkinti rezultatu, apgalvojome ir montavimą – maža nauda bus iš įmantraus maišytuvo ar dušo kabinos dizaino, jei sudėtinga bus užtikrinti gaminio sandarumą. Mūsų gaminius galima apibūdinti kaip nesenstančią ir patikimą klasiką.“

UAB „Rubineta“ – lietuviško kapitalo įmonė, rinkoje daugiau kaip du dešimtmečius žinoma kaip maišytuvų gamintoja, kurios produkciją rasitedidžiuosiuose santechnikos prekių centruose Baltijos šalyse bei daugelyje Europos ir NVS šalių. Įmonės gaminiai  tarp profesionalų užsirekomendavo plačiu asortimentu, pasižyminčiustabiliu patikimumu.

Neseniai pradėję dušo kabinų gamybą, „Rubineta“ inžinieriai daugiau dėmesio skyrė patikimai kokybei be kainą didinančių ir ne visada reikalingų priedų. Naujosios „Rubineta“ dušo kabinos – santūrių, klasikinių linijų, jų montavimas ir eksploatacija maksimaliai paprasti. Nes, kaip rodo draudimo kompanijų statistika, dažniausia avarijų vandentiekio sistemose priežastis – prastos kokybės gaminiai ir netinkamas jų  sumontavimas. 

Dušo kabinos kokybės elementai 

Dušo kabina – stiklu atribota vonios kambario erdvė. Dušo kabinos kokybę lemia stiklo kokybė ir jo storis, profilių medžiaga ir tvirtumas, tarpinių kokybė, durų varstymo arba stūmimo mechanizmas. 

UAB „Rubineta“ komanda gamindama maišytuvus labai gerai žinojo, kokie būna vonių kambariai ir ko juose reikia. Sumanę dušo kabinų gamybą, pirmenybę teikė populiariausiems dizainams: tai pusapvalių ir stačiakampių kabinų modeliai, montuojami ant padėklo arba grindų, dušo sienelės nišoms ir vonioms. Dušo durys gali būti varstomos arba slenkančios, kabinos pritaikytos įvairaus dydžio vonios kambariams – mažesniems, didesniems, dušo sieneles galima sumontuoti įvairios konfigūracijos kampuose ar nišose. 

Dušo kabinų sienelių stiklas – sertifikuotas, grūdintas 6 mm storio, padengtas nano technologijos EasyClean danga. Dėl šio padengimo stiklas atsparus įbrėžimams, lengvai valomas.EasyClean danga padengtos abi stiklo pusės, o tai reiškia, kad dušo kabinos stiklas iš vidaus ir išorės atstumia vandenį bei nešvarumus. Dar vienas šio dvipusio padengimo privalumas: dušo duris galima montuoti tiek iš kairės, tiek iš dešinės pusės.

Dušo kabinos profiliai – chromuoti poliruoto aliuminio. Chromavimas suteikia metalui atspalvį, kietumą ir atsparumą pirštų žymėms. Kad būtų užtikrintas šimtaprocentinis dušo kabinos stabilumas, sieniniai profiliai, kurie tvirtinami į sieną, yra pastorinti: vietoje standartinio 1 mm storio, jie yra 1,5 mm. Sieniniai profiliai gali būti reguliuojami 15-20 mm ribose. 

Pastorintas 1,5 mm dušo kabinos sieninis ir durų profiliai. Gamintojas – UAB „Rubineta“.

Dušo kabinų rankenos – iš chromuoto nerūdijančio plieno arba cinko. Šimtaprocentinį sandarumąir apsaugą nuo vandens pratekėjimo užtikrina ilgaamžės tarpinės irsandariklis. 

Dušo kabinos durys – sandarios, fiksuojamos, lengvai stumdomos 

Dušo kabinos durims tenka dvigubas krūvis – jos turi būti sandarios ir lengvai varstomos. Dažniausiai varstomos durys nukenčia atsitrenkusios į sieną, o stumdomų dažnai genda judėjimo mechanizmas.  

Durų sandarumui užtikrinti „Rubineta“ inžinieriai pasiūlė specialų sandariklį siūlėms tarp grindų ar padėklo. Stumdomoms durims naudoja tolygaus judėjimo ratukus (Smooth technologija), o varstomos durys gali būti su unikaliu SelfClose mechanizmu.

Atidarius SelfClose duris 90 laipsnių kampu, jos fiksuojasi ir lieka toje pozicijoje, o atidarius mažesniu kampu ir paleidus – savaime tyliai grįžta į uždarytą poziciją ir prisispaudžia.

SelfClose dušo kabinos durų fiksavimo mechanizmas.

Lengvai slankiojančių durų judėjimą užtikrina specialūs, aukštos kokybėsABS plastikoratukai, kurių korpusas gaminamas iš patvarių metalų (žalvario ir cinko) lydinio, ratukai yra su dviejų guolių sistema, lengvai pakeliami valymui. 

Slankiojantys durų ratukai.

Dušo kabinos montavimo kokybė priklauso nuo teisingos dušo sienelių geometrijos, sienelių jungčių ir jungčių su siena sandarumo.

Dušo kabinos sienelių montavimas ant grindų

Rinkdamiesi dušo kabiną, atkreipkite dėmesį į jos formą – pusapvalės kabinos su stumdomomis durimis taupo vietą vonios kambaryje, didesnės erdvės įspūdį kuria dušo kabina be padėklo, montuojama tiesiai ant grindų.

Jeigu yra galimybė, stenkitės dušo kabiną montuoti netoli oro ištraukimo angos ar ventiliatoriaus.

Bet kurios „Rubineta“ dušo kabinos komplekte yra sienelių ir durų stiklai, tiesiniai profiliai, rankenos, durys, varstymo arba ratukų mechanizmas, tarpinės, sandarikliai, profilių tvirtinimo varžtai ir stiklo laikikliai.

Dušo kabinos montavimo vietoje vonios kambario grindys turi būti hidroizoliuotos, geriausia, jei hidroizoliacija yra visame vonios kambario plote, dušo kabinos vietoje turi būti suformuotas nuolydis. Optimalus nuolydis – 1-2 cm ilginiam metrui į trapo ar latako pusę – esant tokiam nuolydžiui jis beveik nejaučiamas stovint. Galima naudoti gatavą dušo grindų plokštę su suformuotu nuolydžiu. 

Patikrinkite, ar užteks trapo pralaidumo numatytai dušo galvai. Taip pat patikrinkite sienų lygumą, nes sieninį dušo kabinos profilį galima reguliuoti iki 20 mm.

  1. Sieninį dušo kabinos profilį atremkite į sieną ir pasižymėkite gręžimo vietas.
  2. Numatytose vietose išgręžkite skyles varžtams.

3. Patepkite profilių nugarėles hermetiku ir prisukite, nuimkite hermetiko perteklių, galima naudoti dažymo juostą. 

4. Ratukų mechanizmą įstatykite į duris.

5. Į grindų ir sienų profilius įstatykite stiklus, lengvai stuktelkite guminiu plaktuku, kad gerai įsitvirtintų. Taip pat į profilius įstatykite duris.

6. Patikrinkite durų judėjimą, sienelių lygumą, galutinai prisukite profilius, durų laikiklius,hermetiku užsandarinkite siūles.

Ir viskas. Dušo kabinos sienelės turi stovėti tvirtai, durys varstytis ar slankioti lengvai. Klasikinis dizainas, paprastas montavimas, patikimi mechanizmai –viskas, ko reikia naujai dušo kabinai.

Parengta pagal UAB „Rubineta“ informaciją, gamintojų ir ASA.LT nuotraukos

DALINTIS

KOMENTUOTI