Derliaus nuėmimas ir laikymas

3627
Derliaus nuėmimas ir laikymas
5 (100%) 1

Vasaros galas daugeliui asocijuojasi su derliaus nuėmimu. Ir šiuo atveju kalbame ne tik apie ūkininkus, kadangi net ir miestiečiai nepraleidžia galimybės užsiauginti kelis agurkus, morkas ar bulves. Juk jei tik turi mažą žemės plotelį, tuoj jį ir išnaudoja. Tiesa, siekiant nuimti derlių reikia turėti nemažą žinių bagažą. Net ir tinkamiausios vietos jų laikymui suradimas yra gana atsakingas darbas. Netinkama vieta paprasčiausiai padarys neigiamą įtaką ir visos daržovės paprasčiausiai per greitai supus arba priešingai – sudžius.

Pateikiame universalius patarimus, kurie padės bet kokio pobūdžio derliui kuo ilgiau išlaikyti jūsų namuose.

Kuomet nuimate daržoves reikia kuo švariau nuvalyti visas žemes. Žinoma, jokiu būdu negalima daržovių plauti, nebent esate pasiryžęs jas džiovinti prieš dedant į sandarią laikymo vietą.
Nepatariama daržovių kasti tuomet, kai lauke dar yra labai drėgna. Žinoma, patogiau, nes daržovės lengviau išsirauna, tačiau didelis purvas dažniausiai pradeda pūdinti vos tik išrautą derlių.
Jei iškasėte per lietingas dienas ir nežinote, kaip galima daržoves nusausinti – rekomenduojame pjuvenas. Jos lengvai sugers drėgmę.
Siūlome nedėti daržovių vienų ant kitų. Žinoma, bulvės įprastai taip ir kraunamos, tačiau jeigu leidžia galimybės – pasistenkite sluoksniuoti kuo mažesniais kiekiais.
Daržoves ir vaisius laikykite kuo sausesnėje vietoje.
Išsiaiškinkite, kuriuo metu kokias daržoves reikia nuimti. Padarius tai per anksti arba per vėlai galima iškart sugadinti pačio derliaus struktūrą ir gebėjimą stovėti žiemos metu.
Patikrinkite, ar ant derliaus nėra kokių nors gyvūnėlių (vabzdžių), kurie žiemos metu planuoja misti jūsų maistu.
Jei rasite kenkėjų – kuo skubiau naikinkite juos natūraliomis priemonėmis.
Išsiaiškinkite, kurias daržoves geriau yra pjauti, o kurias rauti. Pavyzdžiui, kopūstas kur kas ilgiau išsilaikys šviežias, jeigu jį nupjausite. Išrautas su šaknimis jis kur kas greičiau pradeda vysti.
Susižinokite kai kurių daržovių laikymo subtilybes. Pavyzdžiui, pupeles rekomenduojama laikyti neišlukštentas. Tokiu atveju jos išsilaiko kur kas ilgiau.
Derliaus nuėmimas – toks pats žinių reikalaujantis procesas, kaip ir pastarojo laikymas. Tiksliai žinodami, kokios daržovės kokių sąlygų reikalauja – išlaikysite savo derlių iki naujų metų ir dar ilgiau.

DALINTIS

KOMENTUOTI