Ciklamenas
Atnaujinta: 2023-12-15

Ciklamenai - tai žydinčių augalų gentis, kuriai priklauso kelios rūšys, paprastai auginamos kaip kambariniai augalai. Populiariausia kambarinių gėlių ciklamenų rūšis yra Cyclamen persicum. Šis augalas vertinamas dėl žavių drugelio formos žiedų. Jie būna įvairių spalvų, įskaitant rausvus, raudonus, baltus ir levandų atspalvius. Žiedlapiai dažnai būna išskleisti į viršų, todėl atrodo elegantiškai. Ciklamenų lapai paprastai būna širdelės formos ir turi patrauklius marmurinius arba įvairiaspalvius raštus. Lapai padidina bendrą augalo dekoratyvinę vertę. Tai yra mažas ir kompaktiškas augalas, todėl tinka auginti patalpose.

Ciklameno priežiūra

Šviesa: Ciklamenai mėgsta ryškią, netiesioginę šviesą. Statykite jį vietoje, kur yra filtruota saulės šviesa, ir venkite ilgesnio tiesioginių saulės spindulių poveikio. Laikykite vėsioje aplinkoje, kur temperatūra svyruoja nuo 10 iki 18 °C. Venkite jį laikyti šalia šilumos šaltinių arba pernelyg šiltose patalpose.

Laistymas ir drėgmė: Šie augalai turi specifinių laistymo poreikių. Augalą gausiai laistykite, kai dirva sausa, bet neperlaistykite. Pasirūpinkite, kad vanduo nesikauptų rozetės centre, nes tai gali sukelti puvinį. Laistydami stenkitės nepilti vandens ant stiebagumbio, geriausia šią gėlę laistyti iš padėklo. Naudokite gerai drenuojantį vazonų mišinį, kad neužmirktų. Gali būti tinkamas mišinys, skirtas afrikinėms violetinėms ar orchidėjoms. Ciklamenai mėgsta vidutinę drėgmę. Jei namuose oras labai sausas, iki kol atsiras pumpurai, naudokite drėkintuvą arba šalia augalo padėkite padėklą su vandeniu ir akmenukais.

Ramybės laikotarpis: Ciklamenai turi ramybės periodą, paprastai vasarą. Šiuo laikotarpiu augalas gali numesti lapus ir jam reikia mažiau vandens. Ramybės būsenoje esantį gumbą galite laikyti vazone, kad jis pailsėtų, kol rudenį prasidės naujas augimas.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Panašūs straipsniai

Melsvoji pasiflora

Melsvosios pasifloros auginimas, melsvosios pasifloros priežiūra, melsosios pasifloros vaisiai

Kalija

Kaip auginti kaliją, kalijos auginimas

Avokado medis

Avokado medžio auginimas, kaip prižiūrėti avokado medį

Filodendras

Filodendro auginimas, kaip rūpintis filodendru.

Difenbachija

Kaip prižiūrėti difenbachiją, difenbachijos auginimas

Juka

Jukos auginimas, kaip prižiūrėti juką, geriausios jukos auginimo sąlygos

Kalėdinis kaktusas

Kaip rūpintis kalėdiniu kaktusu, plokštenio priežiūra.

Monstera

Monsteros auginimas, kaip auginti monsterą, monsteros deliciosa priežiūra

Strelicija

Strelicijos auginimas, strelicijos augimo sąlygos

Dirvos rūgštingumas pH

Dirvos pH, koks jis kokiam augalui reikalingas?

Aglaonema

Kaip rūpintis aglaonema, aglaonemos auginimas, aglaonemos priežiūra

Sansevjera

Sansevjeros auginimas, kaip rūpintis sansevjera

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: