Cikas

6813
Cikas
4 (80%) 1

Cikinių (cycadaceae) šeimos augalas. Cikas – dvinamis augalas. Ši rūšis auga lėtai ir daugelį metų tenkinasi ta pačia žeme. Cikas gali tapti šeimos relikvija, paveldima iš kartos į kartą.

Priežiūra.

Tai šviesamėgiai augalai. Augdami šviesioje patalpoje augina naujus lapus, o silpnoje šviesoje lapai nesivysto. Visi šios rūšies augalai gerai auga sausuose kambariuose. Augantį ciką reikia nuolat sukioti, kad nenulinktų į vieną pusę. Žiemą geriausia 15°C-17°C temperatūra. Gerai auga ir lapai būna gražesni, kai žemė šiek tiek šildoma. Augalas pakenčia ir vėsesnias patalpas. Vasarą laistomas saikingai, retkarčiais patariama nupurkšti. Žiemą laistoma labai retai 24°C vandeniu, tik kad augalas neperdžiūtų. Laistyti reikia atsargiai, kad į augimo kūgelį (tarp lapų) pakliuvęs vanduo nesukeltų stiebo puvimo. Augalas labai jautriai reaguoja į pertręšimą – pagelsta lapai. Persodinami kas 2-3 metai, jaunesni – kasmet.  Reikia saugoti šaknis, nes jos trapios. labai svarbu, kad šaknys gautu daug oro, jos geriau vystysis. Vazone dugne t.b. 5-6 cm drenažo sluoksnis. Persodintas augalas statomas į šviesią vietą, nekepinamą saulės, ir nelaistoma apie 2 savaites.

Ligos ir kenkėjai. Šiltoje ir mažai vėdinamoje patalpoje puola skydmariai.
Pastaba. Nuolat drėgnoje žemėje pradeda pūti šaknys.

Cikas (lot. Cycas) – augalų gentis, priklausanti cikūnų (Cycadophyta) skyriui, monotipinei cikinių (Cycadaceae) šeimai; anksčiau buvo priskiriama pušūnams. Tai dvinamiai endeminiai augalai, augantys tropikuose ir subtropikuose. Stiebas turi gerai išvystytą šerdį, kurios ląstelės turi dideles krakmolo sankaupas.

DALINTIS

KOMENTUOTI