Česnakų auginimas

8727
Česnakų auginimas
4.5 (90%) 2

Pasisodinkite česnakų skilteles jau žiemos viduryje į indą, kad kuo anksčiau turėtumėte derlių. Galite sodinti ir savo užaugintus česnakus, tačiau patariame nusipirkti ir įvairesnių česnako veislių, atsparių ligoms ir tinkamų auginti būtent Jūsų sąlygomis. Česnakus galima sodinti tiesiai į žemę jau kovo viduryje, tačiau atminkite kad jie kaip ir dauguma augalų bijo šalnų, tad būkite pasiruošę esant šalnoms juos uždengti plėvele. Sodinti česnakus galima po įvairių daržovių, tačiau geriausia po tų, kurios buvo tręštos mėšlu.

REIKALINGOS PRIEMONĖS

Česnako skiltelių
Sėklų puodelių (jeigu daiginsite česnakus namuose, tai galite daryti sausio mėnesį)
Įprastos žemės (česnakai nėra lepūs)
Kastuvėlis

Česnaką atskirkite skiltelėmis, Nepažeiskite česnako galvučių, nes gali įsimesti puvinys.

Atšilus orui, apie kovo pabaigą, sodinkite česnakus į paruoštą žemę. Optimalus rūgštumas pH 6,0–7,5. Tinkamiausios jiems vidutinio sunkumo priemolio ir priesmėlio, purios, turinčios daug organinės medžiagos dirvos.. Galvutes sodinkite 10 cm atstumu vieną nuo kitos. Tiesiog įspauskite jas į žemę, kad viršus būtų vos palindęs po žeme. Sodinkite smaigaliu į viršų. Esant šalnoms pridenkite plėvele. Neleiskite susidaryti ant žemės plutelei, ją purenkite. Likus 3 savaitėms iki derliaus nuėmimo, laistyti nepatartina. Augimo metu nuolat naikinkite piktžoles.


Sausio viduryje galite česnakų galvutes pasisodinti į indelius. O atėjus laikui persodinti daigus į paruoštą žemę. Taip anksčiau galėsite mėgautis derliu. Dažnai laistykite. Naudokite įprastinę žemę. Laikykite vėsioje vietoje. Pasibaigus šalčiams sukiškite daigus į žemę 10cm atstumu vieną nuo kito.

Esant sausroms, gausiai laistykite žemę. Jeigu žemė sausa ilgą laiką, laiškai neišauks, ir česnakų žiemojimo laikas bus trumpesnis.

Česnakų tręšimas

Česnakams skirtą žemę treškite rudenį, gerai perpuvusiu mėšlu. Superfosfato (400–500 kg/ha) ir kalio sulfato (200–300 kg/ha) trąšos išberiamos prieš pagrindinį dirvos dirbimą. Azoto trąšomis (150–200 kg/ha amonio salietros) tręšiami dygstantys ar sudygę augalai. Praėjus maždaug 3 savaitėms po pirmojo tręšimo, tręšiama papildomai (norma 100–150 kg/ha). Labai gerai česnakus tręšti kompleksinėmis mikroelementinėmis trąšomis per lapus.

DALINTIS

KOMENTUOTI