Bus įvertintas kiekvienas atvejis, kur šilumos suvartojimas padidėjo

1853
Bus įvertintas kiekvienas atvejis, kur šilumos suvartojimas padidėjo

 Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas, vicemeras Romas Adomavičius su juos lydinčiais specialistais šiandien apžiūrėjo daugiabučių šilumos punktus, kalbėjosi su jų prižiūrėtojais, administratoriais ir aiškinosi, kokios priežastys galėjo lemti, kad kai kuriuose pastatuose išaugo šilumos suvartojimas.

„Reikalausime atsakomybės visų, kurie savo darbą atlieka netinkamai. Kelių namų apžiūra parodė, kiek daug šilumos suvartojimo kiekis priklauso nuo administratoriaus ir nuo to žmogaus, kuris dirba šilumos mazge. Kai baigsime tikrinti visus namus, kuriuos pagal pateiktus duomenis didėjo suvartojimas, viešai informuosime visus iki kitų metų sausio 10 d. apie tyrimą ir galėsime rekomenduoti keisti administratorių, o iš tų namų, kur administratorių paskiria savivaldybė, taip pat reikalausime pakeisti šilumos punkto prižiūrėtoją“, – sakė Vilniaus meras A.Zuokas.

Meras pabrėžė, kad bus įvertinta kiekvieno administratoriaus ir šilumos punkto prižiūrėtojo kompetencija, galimybės ir ar tinkamai buvo pasiruošta šildymo sezonui.

„Kiekvienas atvejis, kaip įsitikinome, yra atskira istorija. Pavyzdžiui, viename name pagal pateiktus duomenis šilumos suvartojimas išaugo 255 proc., bet paaiškėjo, kad namas yra visiškai naujas ir šilumos jis pernai tiesiog nevartojo. Kituose dvejuose pagal tą patį projektą pastatytuose namuose šilumos suvartojimas skyrėsi 56,6 proc. – vienas suvartojo 22,4 proc., kitas – 79 proc. daugiau šilumos. Pirmame dirba itin didelę patirtį turintis inžinierius, kuris šilumą naktį prisuka, ryte vėl padidina. Taigi labai daug priklauso nuo to, kas reguliuoja šilumos punktą, ir ar supranta kaip tai daryti“, – sakė Vilniaus vicemeras R.Adomavičius.

Meras pabrėžė, kad padidėjusių šilumos sąskaitų Vilniuje pagrindinė priežastis – beveik 25 proc. pabrangusi šiluma, kuriai įtakos turėjo per metus 38 proc. padidėjusi gamtinių dujų kaina.

„Ne mes priėmėme įstatymą, kuriuo nuo lapkričio 1 dienos šilumos punktų priežiūra atiduota administratoriams ir bendrijoms ar patiems gyventojams. Mes dabar, atvirkščiai, turime spręsti problemas, kurios susidarė dėl eilės Vyriausybės sprendimų, ypač dėl to, kad nesugebėjo susiderėti su „Gazprom“ dėl mažesnės dujų kainos. Todėl dar kartą raginame Vyriausybę pereiti prie biokuro, vykdyti pastatų renovaciją“, – sakė A.Zuokas.

Vilniaus miesto savivaldybėje sudaryta darbo grupė ir speciali nepriklausomų ekspertų komisija, kurios aiškinasi dėl sąskaitų už lapkričio mėnesio šildymą. Specialią komisiją sudaro energetikos ekspertai VšĮ „Nepriklausomas energetinio saugumo tyrimo centras“ vadovas, buvęs Valstybinės energetikos inspekcijos Priežiūros skyriaus vedėjo pavaduotojas Algimantas Žiaunys, UAB „COWI Lietuva“ Aplinkosaugos ir energetikos padalinio direktorius Martynas Nagevičius, Lietuvos energetikos konsultantų asociacijos prezidentas dr. Valdas Lukoševičius. Darbo grupė ir komisija savo išvadas turi pateikti iki sausio 2 dienos.

www.vilnius.lt

DALINTIS

KOMENTUOTI