Apmušalų valymas

1807
Apmušalų valymas

Dulkės nusėda ant baldų apmušalų lygiau taip pat kaip ir ant kietų paviršių, ir juos taip pat reikėtų reguliariai valyti, maždaug kartą per mėnesį, priklausomai nuo aplinkos ir naudojimo. Reikėtų naudoti dulkių siurblio priedus – specialius siaurus antgalius. Šepetėlis gali pašalinti dalį dulkių, jei neturite dulkių siurblio, tačiau jis paskleis nušluotas dulkes aplink. Tačiau, kimštas pagalvėles reikėtų valyti šepetėliu, kadangi dulkių siurblys gali ištampyti užvalkalus. Gamindami stenkitės, kad nebūtų garų, reguliariai keiskite gartraukio filtrus.
Atramas ir atlošus stenkitės uždengti derančiu audiniu, kad apmušalai nesusiteptų liečiant rankomis ar plaukais. Vasarą, jei žmonės sėdės dėvėdami šortus, užtieskite paklodę ar kilpinio audinio, kad apsaugotumėte apmušalus nuo prakaito.

(Pastaba: Specialūs apmušalų šampūnai yra veiksmingi ir lengvai naudojami. Tačiau, jei norite, galite patys paruošti valymo priemones.)

Sumaišykite stiklinę šilto vandens su 1/4 stiklinės indų ploviklio ar skalbimo miltelių.
Rankiniu plaktuvu plakite kol susidarys sausos putos (putos atrodys kaip plakta grietinėlė).
Šią priemonę išbandykite mažiau matomoje vietoje, putas įtrindami skiautele audeklo ar minkštu šepetėliu.
Leiskite išdžiūti.
Jei valyta vieta atrodo beveik taip pat, tik šiek tiek švaresnė, tokiu būdu valykite ir tas vietas, kurios yra suteptos.
Valykite nedidelį plotą vienu metu, ir mentele ar guminiu gremžtuku nuimkite nešvarias putas.
Jei reikia pakartokite. Tuomet nuvalykite švaria šluoste sudrėkinta vandenyje ir gerai nugręžta.
Visiškai išdžiovinkite.

Patarimas: Gerai išdžiovinkite, kad apmušalai nesusigadintų. Norėdami greičiau išdžiovinti, atverkite langus arba įjunkite elektrinį vėjelį, džiovintuvą, ar oro kondicionierių.

Dauguma šiandieninių baldų yra pažymėti etiketėmis, kuriose nurodyta, kaip juos reikėtų valyti. Norėdami pasiekti geriausių rezultatų, vadovaukitės etikečių nurodymais!

KOMENTUOTI