Apie lietaus nutekėjimo sistemos montavimą
5 (100%) 1

Lietaus nuvedimo sistema – tai lietvamzdžių sistema, kuri skirta efektyviam ir saugiam kritulių nuvedimui nuo stogo žemyn. Ant fasadų lietaus metu nuo stogo krašto nupučiamas ir taškomas vanduo gali ilgainiui apgadinti sieną, tinką ant jos. Drėgmė lemia sienos spalvos pokyčius, tekstūrą, siena gali net pradėti trūkinėti, tad kiekvieno privataus namo savininkas turėtų įsirengti kokybišką lietaus nuvedimo sistemą.

Štai patarimai, kaip tinkamai išsirinkti ir patiems sumontuoti lietvamzdžių sistemą savo namui.

Pirmas žingsnis – išsirinkti kokybiško gamintojo lietvamzdžių sistemą. Lietvamzdžiai turėtų būti prie namo derančios spalvos, o svarbiausia – atsparūs didelėms kritulių apkrovoms, temperatūros svyravimams, druskoms ir t.t.

Išsimatuokite stogo aukštį. Turi būti išmatuotas atstumas nuo stogo pagrindo iki aukščiausio stogo taško.

Išmatuokite horizontaliąją stogo dalį – nuotolį nuo pagrindo centro iki pat stogo krašto.

Taip pat nepamirškite išmatuoti stogo ilgio – palei jį turėsite montuoti lataką.

Išsinagrinėkite lietvamzdžių sistemos gamintojų instrukcijas – tik pagal gamintojo nurodymus tiksliai sumontuota lietaus nuvedimo sistema tarnaus ilgai ir efektyviai.

Šiose instrukcijose nurodoma, koks gali būti maksimalus stogo plotas konkrečioms lietvamzdžių sistemoms pritaikyti.

Rekomenduojama, kad lietvamzdžiai nuo namo sienos būtų montuojami ne arčiau negu 20 mm.

Atstumas tarp lietvamzdžių turi būti ne didesnis negu 13 m.

Rinkitės standartinius – 105, 140 arba 215 milimetrų skersmens lietvamzdžius. Geriausias variantas apskaičiuojamas žinant stogo plotą: 1 kvadratui stogo turi tekti ne mažesnio nei 1,5 kv.cm skersmens lietvamzdis.

Lietvamzdžius būtinai pritvirtinkite specialiais plieno įtvarais, kurie įmūromi giliai į sieną.

Patariame lietvamzdžius montuoti ne retesniais tarpais negu kas 20 metrų.

Lataką reikia kabinti taip, kad žiemos metu nuo stogo slenkantis sniegas jo nesuardytų.

Jeigu gyvenate miškingoje vietovėje, neapsieisite be latakų valymo nuo kritusių ir latakuose pūvančių lapų: kiekvieną rudens sezoną derėtų įsitikinti, jog užkritę lapai ar spygliai neužkimšę lietaus nuvedimo sistemos.

Tai pagrindiniai principai, kuriuos būtina atsiminti įsirengiant lietvamzdžių sistemą, tačiau pats svarbiausias patarimas – sekti lietvamzdžių gamintojo pateiktomis instrukcijomis. Kiekviena lietvamzdžių sistema yra skirtinga ir pagaminta iš skirtingų medžiagų, todėl nėra vieno ir to pačio būdo joms tinkamai ir optimaliai įrengti.

DALINTIS

KOMENTUOTI