Angokraščių klijavimas GKP

13240
Angokraščių klijavimas GKP
4 (80%) 4

Angokraščių, langokraščių klijavimas gipso kartono plokštėmis (GKP).

 Praktiškai visada įstačius naujus langus, duris, tiek senose, tiek naujose patalpose iškyla klausimas kaip sutvarkyti angokrasčius. Galima lyginti tinku, tačiau nepatyrusiam tai tampa sunkiu darbu. Daug paprasčiau ant langokrasčio užklijuoti GKP, ji tvirta lygi ir praktiškai iš karto ją galima dažyti.

REIKALINGOS PRIEMONĖS angokraščių apdaila:

Gipso kartono plokštės, pageidautina žalios
Klijai GKP plokštėms
Gruntas
Peilis gipskartoniui
Tarka plokštėms
Gulsčiukas
Kampainis
Šepetys gruntavimui
Kibiras klijams
Metras
Glaistyklės


Pirmiausiai nugruntuokite angokraščius (jeigu nesate įsitikinę kuo geriau gruntuoti, gruntuokite Betono kontaktu, ir tikrai bus gerai).

Išsimatuokite pirmiausiai viršutinį angokraštį, atsipjaukite plokštę. Taip galite pasiruošti užklijuoti visų angokraščių viršus. Tada pasiruoškite GKP klijus. Užmėtykite taškais kas 10-15cm. Taškų dydį darykite priklausomai nuo GKP atitraukimo tarpo. Jeigu reikia GKP atitraukti daugiau nei 5cm, pirma užklijuokite gerai prispaudę vieną GKP sluoksnį, jam sustingus vėl taip lygiai klijuokite antrąjį. Angokraščių apdaila nėra sudėtingas darbas, tik reikalauja kantrybės.

Uždėję GKP prispauskite rankomis, kad košė sukibtų su GKP, tada su gulsčiuku patikrinkite kad būtų lygu, pasitikrinkite ir su kampuočiu. Palikite sustingti. Nesijaudinkite jeigu tarp lango rėmo ir GKP lieka tarpelis, vėliau jį užtepsite akrilu. Taip suklijuokite visus horizontalius paviršius. Nepamirškite įremti visų viršutinių angokraščių, kad jie neišsigaubtų.

Taip lygiai klijuokite ir vertikalius angokraščius. Palikite viską sustingti. Atsiradusį tarpą tarp GKP ir sienos užkimškite tais pačiais klijais lygiai su siena. Jeigu GKP išsikiša iš sineos nutarkuokite ar nupjaukite perteklių. Turėjo gautis gražus angokraštis, beliko sustatyti kampukus, juos užglaistyti ir viską nudažyti.

Pačio GKP galite ir neglaistyti, sustatę kampukus, galite jį dažyti.

Geriausiai angokraščiams naudokite žalią GKP, jis atsparus drėgmei.

Kampus tarp GKP ir lango rėmo užtepkite akrilu. tokia angokraščių apdail.

 

3 KOMENTARAI

  1. Sveiki, o kodėl nerašote, jog angokraščius prieš pritaisant prie jų gipskartonį būtina apšiltinti mineraline vata arba putplasčiu, polistirenu? Darbų seka turi būti tokia: 1) prie angokraščių priklijuojama difuzinė plėvelė; 2) dedamas šiltinimo sluoksnis; 3) jis užklijuojamas garo plėvele, ji labai gerai užsandarinama, kad nepatektų drėgmė; 4) tada pritvirtinama gipskartonio plokštė; 5) jos sudūrimai ir kampai užizoliuojami plėvele ir užtinkuojami; 6) angokraščiai padengiami dažais, tapetais ar kt.

KOMENTUOTI