Aglaonema

5872
Aglaonema

Aglaonema, aukštis – 80 cm. Tai ajerinių šeimos augalas, kilęs iš Pietryčių Azijos ir tropinės Afrikos. Aglaonemos puošmena – dideli lancetiški lapai ant trumpo stiebo.

AGLOAONEMA – ajerinių šeimos augalas, kilęs iš Pietryčių Azijos ir tropinės Afrikos. Aglaonema gimininga difenbachijoms, todėl panaši šių abiejų genčių priežiūra ir išvaizda (aglaonemų siauresni lapai). Tai lengvai prižiūrimas augalas, turintis keletą savitų poreikių.

Auginkite aglaonemą negiliame vazone, saugokite nuo skersvėjų ir cigarečių dūmų. Žiemą jai reikia šilumos ir drėgno oro.
Visus metus šilta (ne mažiau kaip +16°C) ir nesaulėta vieta. Mėgsta drėgną orą. Laistyti kambario temperatūros vandeniu. Žemės mišinys laidus vandeniui iš lapinės žemės, durpių, smėlio ir trupučio molio. Reikia įruošti gerą drenažą. Nuo pavasario iki rudens kas 2 savaites po truputį patręšti. Jaunus augalus persodinti dažiau, o senus – retai. Dauginti lengviausia keru dalijimu.

Aglaonemos gana atsparios. Labai sausame ore augančias gali apnikti voratinklinės erkės, skydmariai. Vėsiose patalpose sulėtėja augimas. Kai per sausa, apdžiūsta lapų pakraščiai, gelsta apatiniai lapai. Užmirkusioje žemėje ima pūti šaknys.

 

 

 

 

DALINTIS

KOMENTUOTI