12 maisto produktų, kuriais galite valyti namus
5 (100%) 2

Jeigu esate nusistatę prieš chemines namų valymo priemones arba namuose auginate mažą vaiką ir norite, jog jis augtų sveikatai nežalingoje aplinkoje, patariame pasidomėti natūraliomis namų valymo priemonėmis.

Jau nuo senovės žmonės puikiai apsiėjo be įvairių indų ir buities valiklių – šiandien ekologija besidomintys žmonės grįžta prie šaknų ir buityje naudoja įvairius maisto priedus, vaisius ar daržoves, kurie efektyviai padeda išvengti nepageidaujamų nešvarumų.

Štai 12 maisto produktų, kuriais galite valyti namus:

Citrina

Citrinos turi antiseptinių ir antibakterinių savybių, kurių dėka jomis galima pašalinti net stipriausius mikrobus. Pirmiausiai, cirtinos lengvai naikina arbatos, garstyčių, kavos ir žolės dėmes. Taip pat jos naudojamos kaip baliklis, nes turi daug rūgšties.

Valgomoji soda

Nuo senovės valgomoji soda yra laikoma efektyviu blogų kvapų ir dėmių priešu. Ši priemonė ypač praverčia, jeigu namie turite augintinių. Pavyzdžiui, gyvūno šlapimo kvapo atsikratysite akimirksiu ant jo užbarstę sodos. Taip pat norėdami atsikratyti nemalonaus kvapo šaldytuve, laikykite jame atvirą indelį su soda, tik nepamirškite kas mėnesį jo pakeisti. Jau Senovės Egipte actą dėl jo rūgščios prigimties naudodavo naikinti mikrobams. Galite naudoti acto ir vandens mišinį, kuris jums pagelbės buityje.

Druska

Druska dėl savo kietų kristalų pavidalo yra naudojama kaip puikus šveitiklis – tiek orkaitėms, tiek keptuvėms. Sumaišyta su vandeniu druska padeda šalinti baltyminės kilmės dėmes – kraują ant drabužių ar bet kokias dėmes ant kilimų.

Žolelės

Žolelės turi labai stiprias kulinarines ir medicinines ypatybes. Jose gausu antibakterinių ir antigrybelinių elementų, kurie taip pat pasitarnauja tvarkant namus. Naudokite žolelių aliejus ar pastą

Greipfrutas

Atsibodo brangiais valikliais trinti orkaitę, kad išnyktų nemalonus kvapas? Naudokite greipfrutų tyrelę įsisenėjusiems nešvarumams naikinti. Čia jums padės blenderis – jo pagalba lengvai sutrinsite vaisių į pastą. Blenderis taip pat pasitarnauja trinant tyrelę iš citrinos, kurios naudingumu jau įsitikinote.

Bulvių žievelės

Bulvių žievelė – didžiausias rūdžių priešas. Ką tik nuluptos bulvės žievelę įmerkite į sodą ar indų ploviklį ir trinkite rūdimis apsinešusią vietą.

Svogūnas

Jeigu jūsų langai po žiemos bjauriai apsinešę, galite lengvai juos išvalyti svogūnais arba jų sultimis.

Arbata

Arbata garsėja kaip efektyvus medienos baldų blizgiklis. Į atvėsusią arbatą įmerkite skudurėlį ir blizginkite spinteles, kėdes, staliukus.

Apelsinų žievelė

Apelsinų valomosios savybės panašios į citrinos, nes abu vaisiai yra tos pačios giminės. Tačiau apelsinas pranašesnis dėl savo nuostabaus aromato, tad galite naudoti abu.

Bananų žievelė

Nepatikėsite, tačiau bananų žievelė naudojama sidabro blizgesiui atgaivinti. Jeigu turite senovinę sidabro žvakidę ar virtuvės įrankių, o gal ir papuošalų, galite drąsiai valyti juos šia priemone.

Žalioji arbata

Žalioji arbata daro stebuklus ne tik mūsų kūnui ir sveikatai – laikykite žaliosios arbatos lapelius šaldytuve ir ilgai nejausite jokių blogų kvapų.

KOMENTUOTI